A Gyűjteményi Tanács 2013-as pályázata

• GYŰJTEMÉNYI TANÁCS

2013

• Pályázati tudnivaló

2. Pályázni csak hiánytalanul kitöltött űrlapon lehet, amely a http://gyt.lutheran.hu/palyazat címen letölthető, ill. a Gyűjteményi Tanács elnökétől igényelhető:

• Tel.: 06 20/430-5980

3. A pályázat postára adásának határideje: 2013. április 25.

A kitöltött űrlapot a gördülékenyebb adminisztráció érdekében a Gyűjteményi Tanács elnökének címére kérjük visszaküldeni:

Kovács Eleonóra

8000, Székesfehérvár, Koronázó tér 1.

Határidőn túl érkezett pályázatokat nem fogadhatunk el.

4. A benyújtott pályázatok elbírálásáról a nyertes pályázókat 2013. május 15-ig értesítjük.

5. A pályázat megvalósításának ideje: 2013. május 15. - 2013. december 15.

7. A megpályázott összeghez önrészt kell biztosítani (mértékét ld. a pályázati témáknál).

8. Nem pályázhatnak azok a gyülekezetek, amelyek 2008-2012-ben nem küldték vissza az országos gyűjteményi felmérés kérdőíveit vagy nem számoltak el korábbi pályázatukkal.

• 10. Elszámolás: Az elnyert összegről és az elvégzett munkáról 2013. december 20-ig kell elszámolni, amelyhez mellékelni kell:

- az elvégzett munkákkal kapcsolatos beszámolót és a gyülekezet nevére kiállított számlák másolatát;

- a beszerzett eszközökkel, tárgyakkal kapcsolatos, a gyülekezet nevére kiállított számlák másolatát.

• Pályázati témák

Helybeli szakemberek, gyűjteményi előadók vagy az országos gyűjteményeken keresztül kért szakember által elvégzett munka díjára lehet pályázni.

1.1. A gyülekezet könyveiről leltár készítése: a könyvek bepecsételése, leltári számmal való ellátása, leltárkönyvbe való beírása és jegyzék készítése OpenOffice Calc vagy Microsoft Excel táblázatban:

- a megpályázható összeg max. bruttó 150.000 Ft + önrész 25 %.

1.2. A gyülekezet levéltári- és/vagy iratanyagának a rendezése: az iratok rendezése, jegyzetelése (a csomók/dossziék/kötetek sorszámmal való ellátása; csomagolás (dossziéba, Köper-szalaggal átkötés - nyitott polcon tárolás esetén dobozolás); levéltári jegyzék készítése szövegszerkesztővel, az irategységek számsorrendjében (a fontosabb iratokról darabszintű jegyzék):

- a megpályázható összeg max. bruttó 200.000 Ft + önrész 25 %.

2. Állagmegóvás

2.1. A gyülekezet könyveinek és/vagy levéltári/iratanyagának és/vagy műtárgyainak biztonságos megőrzését segítő eszközök beszerzése, beruházás (pl. riasztó, zár, zárható szekrény, levéltári- és könyvdobozok, terítők tárolására alkalmas henger):

- a megpályázható összeg max. bruttó 200.000 Ft + önrész 25 %.

2.2. A gyülekezet muzeális értékű könyveinek restaurálása

A pályázathoz mellékelni kell a szakrestaurátori árajánlatot, amelynek beszerzésében az Evangélikus Országos Könyvtár segít:

- a megpályázható összeg max. bruttó 200.000 Ft + önrész 25%.