Gyűjteményi Tanács 2014. évi pályázati hirdetménye

Pályázati_tájékoztató_GYT_2014.doc — Microsoft Word Document, 42Kb

GYŰJTEMÉNYI TANÁCS

2014

A pályázati keretösszeg ebben az évben: 6.000.000 Ft.

Pályázati tudnivalók

2. Pályázni csak hiánytalanul kitöltött űrlapon lehet, amely a http://gyt.lutheran.hu/palyazat címen letölthető, ill. a Gyűjteményi Tanács elnökétől igényelhető:

Tel.: 06 20/430-5980

E-mail: eleonora.kovacs@lutheran.hu

3. A pályázat postára adásának határideje: 2014. április 3.

A kitöltött űrlapot a gördülékenyebb adminisztráció érdekében közvetlenül a Gyűjteményi Tanács elnökének címére kérjük visszaküldeni:

Kovács Eleonóra

8000, Székesfehérvár, Koronázó tér 1.

Határidőn túl érkezett pályázatokat nem fogadunk el.

4. A benyújtott pályázatok elbírálásáról a nyertes pályázókat 2014. április 25-ig értesítjük.

5. A pályázat megvalósításának ideje: 2014. április 25. - 2014. december 15.

7. A megpályázott összeghez önrészt kell biztosítani. Ez valamennyi pályázati témánál 25%.

8. Nem pályázhatnak azok a gyülekezetek, amelyek 2008−2012-ben nem küldték vissza az országos gyűjteményi felmérés kérdőíveit vagy nem számoltak el korábbi pályázatukkal.

10. Elszámolás: Az elnyert összegről és az elvégzett munkáról 2014. december 20-ig kell elszámolni, amelyhez mellékelni kell:

- az elvégzett munkákkal kapcsolatos beszámolót és a gyülekezet nevére kiállított számlák hitelesített másolatát;

- a beszerzett eszközökkel, tárgyakkal kapcsolatos, a gyülekezet nevére kiállított számlák hitelesített másolatát.

A beszámolóval kapcsolatos részletes tudnivalók a támogatási szerződésben szerepelnek.

Pályázati témák

Helybeli szakemberek, gyűjteményi előadók vagy az országos gyűjteményeken keresztül kért szakember által elvégzett munka díjára lehet pályázni. (Számlás és megbízási szerződéses kifizetés egyaránt lehetséges.)

1. a) A gyülekezet könyveiről leltár készítése: a könyvek bepecsételése, leltári számmal való ellátása, leltárkönyvbe való beírása és jegyzék készítése OpenOffice Calc vagy Microsoft Excel táblázatban:

- a megpályázható összeg max. bruttó 150.000 Ft + önrész 25 %.

1. b) A gyülekezet levéltári- és/vagy iratanyagának a rendezése: az iratok rendezése az EOL által jóváhagyott és a GYT által közzétett rendezési elvek alapján, az iratok jelzetelése (a csomók/dossziék/kötetek sorszámmal való ellátása); csomagolás (dossziéba, Köper-szalaggal átkötés - nyitott polcon tárolás esetén dobozolás); levéltári jegyzék készítése szövegszerkesztővel, az irategységek számsorrendjében (a fontosabb iratokról darabszintű jegyzék):

- a megpályázható összeg max. bruttó 200.000 Ft + önrész 25 %.

2. Állagmegóvás, állományvédelem

1. a) A gyülekezet muzeális értékű könyveinek restaurálása

A pályázathoz mellékelni kell a szakrestaurátori árajánlatot, amelynek beszerzésében az Evangélikus Országos Könyvtár segít. E-mailjük: konytvar@lutheran.hu

- a megpályázható összeg max. bruttó 200.000 Ft + önrész 25%.

1. b) A gyülekezet műtárgyainak restaurálására

A pályázathoz mellékelni kell a szakrestaurátori árajánlatot, amelynek beszerzésében az Evangélikus Országos Múzeum segít. E-mailjük: eom@lutheran.hu

- a megpályázható összeg max. bruttó 400.000 Ft + önrész 25%.

2. c) A gyülekezet könyveinek és/vagy levéltári/iratanyagának és/vagy műtárgyainak biztonságos megőrzését segítő eszközök beszerzése, beruházás (pl. riasztó, zár, zárható szekrény, tűzbiztos szekrények, levéltári- és könyvdobozok, terítők tárolására alkalmas hengerek):

- a megpályázható összeg max. bruttó 200.000 Ft + önrész 25 %.